Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ebru Gündeş’in ”Reza” kaygısı TBMM gündemine girdi!

Magazin

Ebru Gündeş’in ”Reza” kaygısı TBMM gündemine girdi!

Ebru Gündeş

Son yılların en büyük davalarından birisi konumunda olan ve Türk bankalarının milyarlarca dolarlık cezaya mahkum edilebilecek olduğu iddia edilen Reza Zarrab davası ile ilgili Ebru Gündeş’in bazı açıklamalarının olduğu ortaya çıkmıştı. Reza Zarrab’ın ABD’de gözaltına alınmasının hemen ardından yurda geri dönen Gündeş’in başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AK Parti grubundan yetkililere eşi hakkında ”Türkiye’yi zor duruma düşürebilecek davranışlar” sergileyebilecek olduğu konusunda uyardığı iddiası ortaya atılmıştı.

Bu konuda ne Erdoğan, ne AK Parti grubundan basına herhangi bir bilgi verilmemiş ve iddialar konusunda Gündeş tarafından da en ufak bir açıklama söz konusu olmamıştı.

CHP, Meclis Gündemine Taşıdı

Ebru Gündeş tarafından söylendiği iddia edilen bu sözler ile ilgili olarak CHP tarafından bugün Meclis’te bir soru önergesi verildiği ve bu iddiaların Meclis gündemine taşındığı açıklandı. Gündeş’in iddiaları hakkında CHP’li milletvekili Topal tarafından MİT’e bu konuda bilgi verilip verilmediği ve herhangi bir araştırma yapılıp yapılmadığını öğrenmek amacıyla bu sözleri gündeme taşıdığı açıklandı. Erdoğan’ın bu dava hakkındaki yorumunun yanında Gündeş’in de yakından takip edildiği iddia ediliyordu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı