Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Dillerdeki Nağmeler konseri mest etti

anadolu üniversitesi dillerdeki nağmeler konseri

Kültür Sanat

Dillerdeki Nağmeler konseri mest etti

Anadolu Üniversitesi Halkbilim Araştırmaları Merkezi tarafından Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilen konser dinleyenleri mest etti.

Anadolu Üniversitesi Türk Sanat Müziği öğretim üyeleri ve öğrenci korosu “Dillerdeki Nağmeler” konseri düzenlendi.

Sanatseverlerin ilgisinin büyük olduğu konserin ilk bölümünde, “Unutturamaz Seni Hiçbir Şey, Bir Demet Yasemen, Mihrabım Diyerek, Kalbe Dolan O İlk Bakış Unutulmaz, Aşk Nedir Nasıldır Bilen Var Mı?, Gizli Aşk Bu Söyleyemem Derdimi Hiç Kimseye, Sevil Neşelen Sevme Yanarsın, Yemeni Bağlamış Telli Başına” gibi şarkılar seslendirildi.

anadolu üniversitesi dillerdeki nağmeler konserinden resimler 3

Konserin ikinci bölümünde ise, “Bitmez Tükenmez Bu Dert, Meftunun Oldum Ey Vechi Ahsen, Leyla Sende Buldum Aşkımı Kaderimi, Başka Söz Söyleyemem Aşktan Yana Ben, Geçmesin Günümüz Sevgimiz Yasla”, Bu Yıl Da Böyle Geçti, Yıldızlı Semalardaki Haşmet Ne Güzel Şey, Muntazır Teşrifine Hazır Kayık, Rakkas Bu Halet Senin Oynunda Mıdır, Safalar Getirdiniz Safa Geldiniz Dostlar” eserleri seslendirildi.

anadolu üniversitesi dillerdeki nağmeler konserinden resimler


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı