Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Davut Güloğlu ile Hayko Cepkin davasında Yargıtay’dan karar çıktı

Magazin

Davut Güloğlu ile Hayko Cepkin davasında Yargıtay’dan karar çıktı

Davut Güloğlu ile Hayko Cepkin arasındaki davaya Yargıtay son noktayı koydu.

Davut Güloğlu ile Hayko Cepkin arasındaki çekişmeli süren davada Türkiye Cumhuriyeti ana yargı organı Yargıtay’dan karar çıktı. Türk yargısı davada son kararını verirken, tazminat davasının reddine yönünde karar alındı. Daha önce kullandığı sözler nedeni ile hakkında Hayko Cepkin tarafından tarafından 15 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilen şarkıcı Güloğlu, bu kararın doğru olmadığını ve kararı Yargıtay’a taşıyacak olduğunu açıklamıştı.

İnsan Haklarına Saygı Konusunda Yanlış Karar

Yargıtay 4. Dairesi tarafından alındığı belirtilen karara göre Güloğlu’nun Cepkin hakkında söylediği ”maymuna benziyor” sözlerinin eleştiri sınıfı içerisinde kaldığı ve yer aldığı iddia edildi.

Yargıtay’ın bu kararı insan haklarına saygı ve eleştiri dozunun ne derecede doğru olduğunu kanıtlamazken, sosyal medyada kullanıcılar ”maymuna benziyor” ifadelerinin eleştiri dozunun çok üzerinde bir ifade olduğunu ve bu konuda verilen kararın doğru olmadığını savunduklarını belirtti Davut Güloğlu ile Hayko Cepkin ikilisinden davaya ilişkin en azından şu dakikaya kadar herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekti. Cepkin hakkında Güloğlu aynı programda ”kedi mi kesiyor, köpek mi belli değil” ifadelerini kullanmış ve tepki çekmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı