Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Çağatay Ulusoy, Koca Yusuf’a dönüşüyor

Film Haberleri

Çağatay Ulusoy, Koca Yusuf’a dönüşüyor

Son olarak Show Tv’nin reyting rekortmeni dizisi İçerde’de rol alan yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy yeni rolü için fiziki olarak hazır olmaya başladı.

Çağatay Ulusoy, Koca Yusuf'a dönüşüyor

1856-1898 yılları arasında yaşamış, Dünya’ya nam salmış olan pehlivan Koca Yusuf’un hayatını anlatan filmde, Koca Yusuf’u canlandıracak olan Çağatay Ulusoy, özel bir diyet programı uyguluyor.

Ağustos ayında çekimlerine başlanacak olan film için diyet ve spor programı uygulayan Çağatay Ulusoy, 144 kiloluk pehlivanın hayatını oynayacağı rolü en iyi şekilde oynayabilmek için kilo almaya başladı.

Ulusoy’un çekimleri Kanada, Amerika ve Türkiye’de gerçekleşecek olan filmdeki rolü için de 1 milyon TL alacağı iddia edildi.

KOCA YUSUF KİMDİR?

1856-1898 yılları arasında yaşayan, “Deliormanlı Türk güreşçisi” olarak tanınan Koca Yusuf, 144 kiloluk gövdesi, güreş becerisi, gücü ve sporcu ahlakıyla ünlüydü. 1897’de Avrupa’ya gitti, Paris’te minder güreşinin kurallarını öğrendi. Döneminin önemli sporcuları Olsen, Pons, Fournier ve Sebes gibi isimleri yendi. Avrupa’da büyük ün kazanınca Amerika’dan davet aldı. Orada da yaptığı bütün güreşleri kazandı. Türkiye’ye dönmek üzere 21 Mayıs 1898’de transatlantikle yola çıkan Koca Yusuf, bindiği geminin şileple çarpışıp batması sonucu boğularak öldü.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı