Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi, köylere tiyatro götürmeye devam ediyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, köylere tiyatro götürmeye devam ediyor!

Kültür Sanat

Bursa Büyükşehir Belediyesi, köylere tiyatro götürmeye devam ediyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin köylere tiyatro etkinlikleri kapsamında sergilediği tiyatro oyunları, önceki gün Karacabey’e bağlı Dağkadı mahallesinde devam etti.

Sosyal ve kültüre etkinlikleri ile ön plana çıkan bir Belediyecilik anlayışına sahip olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, tiyatro etkinliklerine devam ediyor.

Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Karacabey’in Dağkadı Mahallesi’nde sahneye çıktı. Dağkadı sakinleri, ‘Çemberimde Gül Oya’ adlı oyunu keyifle izledi.

Kazım Güçlü tarafından kurgulanan ve yönetilen ‘Çemberimde Gül Oya’, yer yer seyirciyi de içine alarak keyifli anlar yaşattı.

Köy seyirlik oyunlarından Çeşme Başı, Ana Kız Atışması, Kasap ve Sınır Taşı oyunları, gündelik hayatta karşılaşılan gariplikleri hiciv yoluyla aktarıyor.


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı