Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Burcu Kara, ‘normal doğum’ yapacak

Yaşam

Burcu Kara, ‘normal doğum’ yapacak

Bebeğini kucağına almak için gün sayan güzel oyuncu Burcu Kara, geçtiğimiz gün Bebek sahilinde yürüyüş yaparken, basın mensuplarının objektiflerine takıldı.

Burcu Kara, 'normal doğum' yapacak

Hamilelik süresi boyunca herhangi bir proje de yer almayan, ve setlerden uzak olan güzel oyuncu, düzenli olarak yürüyüş yaparak, planladığı normal doğumunu kolaylaştırmaya çalışıyor.

Reklamcı Fırat Doğu Parlak ile evli olan Burcu Kara, Ali ismini vereceği oğlu için doğuma hazırlık eğitmeninden ders alan oyuncu, normal doğum yapacağını söyledi.

Bunu hem kendisi hem de çocuğu için istediğini söyleyen Kara, çocuğunu kucağına almayı da sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

BURCU KARA KİMDİR?

Ailesinin ilk çocuğu olmasıyla birlikte anne ve babasının öğretmenlik yapmasından dolayı ilkokula 4-5 yaşında başladı ve 9 yaşında ilkokulu bitirdi. 16 yaşında üniversite sıralarıyla tanışmış, 20 yaşında üniversiteyi bitirmişti. 2000 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Eskişehir’de okurken aynı zamanda yerel kanallarda da sunuculuk yaptı. Sonra Bursa’ya dönerek, kendi mesleği olan yatırım uzmanlığını yapmaya başladı, fakat umduğu heyecanı bu meslekte bulamadı ve diksiyon ve spikerlik kursları için İstanbul’a gidip gelmeye başladı.

KARİYERİ

Olay TV’de program sunmasının ardından Kanal D’de çalışma fırsatını yakaladı, bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında “Haber Spikeri” olarak haberleri sunmaya başladı. Bursa’daki kariyerini ve ailesini bırakarak İstanbul’a yerleşti. Radyo D ve Radyo Foreks´te de haber spikerliği yaptı.

Şahika Tekand’da oyunculuk dersleri almaya başladı ve kısa bir süre sonra Haziran Gecesi’nde “Duygu” karakterini canlandırma fırsatını yakaladı. O Şimdi Mahkum filminde spiker kız ve Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filminde Prenses Maya karakteriyle karşımıza çıktı. 2005 yılında Cine 5 kanalında “Cinesinema” programının, 2007 yılında Show Max kanalında “Burcuyla” programının sunuculuğunu üstlendi.2007 yılında, “Sadri Alışık Tiyatrosu”nda sahnelenen bir “Atıf Yılmaz” eseri olan “Güllü”nün tiyatro versiyonunda Kerem Alışık ile başrolleri paylaştı. Ardından Elveda Derken dizisinde “Zeynep” rolünü canlandırdı. İpsiz Recep adlı yapımda da rol aldı.

2011 yılında kendisiyle aynı mesleği paylaşan oyuncu Buğra Gülsoy ile evlenmiştir. 2 Ağustos 2012 tarihinde Buğra Gülsoy’la olan evliliklerini sonlandırdılar. 2016 yılında yönetmen Fırat Doğu Parlak ile evlenmiştir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yaşam

Yukarı