Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Bu Şehir Arkandan Gelecek’te senarist değişikliği

Bu Şehir Arkandan Gelecek'te senarist değişikliği

Dizi Haberleri

Bu Şehir Arkandan Gelecek’te senarist değişikliği

Atv’nin bu sezon ses getirmesi beklenen, Kerem Bürsin, Gürkan Uygun ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerini paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek’te kalemi tutan isim değişiyor.

<

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu, bugünkü yazısında iddia ettiğine göre Atv’de ekrana gelen ve başrollerinde Kerem Bürsin ile Leyla Lydia Tuğutlu’nun yer aldığı “Bu Şehir Arkandan Gelecek” dizisiyle ilgili senarist’in değişiyormuş.

Dizinin senaristliğini yapan ünlü senarist Ece Yörenç’le gerçekleştirdiği diyaloğa köşesinde yer veren Koloğlu, Yörenç’in diziyle ilgili “140 dakika dizi, 130 sayfa” dediğini ve 4. bölümden itibari ile dizinin senaristliğini Melek Gencoğlu’nun devraldığını söyledi.

Koloğlu’nun köşesinde yazdığı o yazı:

“140 dakika dizi, 130 sayfa.” ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’ dizisinin senaristi Ece Yörenç’in sözleri. Dizi sektörünün senarist cephesindeki durum böyle. Yörenç, “Her hafta 130 sayfalık senaryoyu, aynı şeyleri yazmamak üzere kaleme alıyorum” diyor.

130 sayfa yazabilmek, sanırım işin püf noktası bu. Öğreniyoruz ki, ortalama 140 dakikalık diziye, 130 sayfa yazılıyormuş. Bu düzenin değişmesi gerekir.

Yörenç’le kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisi,“Bu benim çok sevdiğim bir iş oldu. Dizinin ayrıca hiç görmediğimiz yaşam konusunda çok katmanlı olduğunu düşünüyorum. Bir ambulans hemşiresi mesela, her gün ‘olay yerine’ giderken evde yalnız bıraktığı oğlu. Rauf Anne ve Ali başlı başına çok farklı.” Defne Kayalar, dizinin ikinci bölümünde ekrana geldi. Kayalar; Şahin’in boks salonunda çalışan küçük Veysel’in hemşire annesi Nesrin’i canlandırıyor. Ben de izlerken not almışım; ‘İlk defa 112 Acil’de çalışan bir hemşire dizilerde yer aldı’ diye. Yapımların hikayeleri üç aşağı beş yukarı benzer özellikler taşır ama ayrıntılarla zenginleştirilir. Böyle bir karakterin seçimi, onun hikayesi ve yaşadıkları diziye renk katıyor. Ece Hanım’a katılıyorum.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yeni Haberler

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018

Film Haberleri

Bana Masal Anlatma Aşk Dolu Bir Film

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı