Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Bengü Türk’de Çiğdem Akdemir’in görevine son verildi

Bengü Türk'de Çiğdem Akdemir'in görevine son verildi

Televizyon

Bengü Türk’de Çiğdem Akdemir’in görevine son verildi

Referandum’da ‘Evet’ oyu vereceğini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakınlığı ile bilinen Bengü Türk kanalında, yıllardır kanalda görev alan Çiğdem Akdemir’in kanalla ilişiği kesildi.

Kısa süre önce kanalın genel yayın yönetmenliğini üstlenen Murat İde’nin görevine son verilmesi, kanal’da deprem etkisi yaratmış, referandum için görüş farklılıklarının kanala sıçradığı da konuşulmuştu.

Öyle ki 16 Nisan’da yapılacak referandum için İde vereceği oyu açıklamış ve referandum’da ‘Hayır’ oyu vereceğini belirtmişti.

Bu görüşünü belirtmesi sonrasında görevine son verilmesi de parti içerisinde ki görüş ayrılığından ötürü yaşanan ihraçların, partiye yakınlığı ile bilinen kanalda da uygulandığı dillendirildi.

Son olarak, 6 yıldan bu yana Bengü Türk ekranlarında görev alan, öncesinde ise NTV’de ve 6 News’de çalışan Akdemir’in görevine son verilme nedeni arkasında, sosyal medyada paylaştığı mesajlar olduğu söyleniyor.

Çiğdem Akdemir, sosyal medya’da hükümetin politikalarını eleştiren ve referanduma yönelik mesajlar paylaşıyordu.

Bu gelişmenin ardından, twitter hesabından Çiğdem Akdemir’e çok sayıda destek mesajı gönderildi.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı