Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Begüm Güçük’ten ‘Babamın İşaretleri’ sergisi

Begüm Güçük'ten 'Babamın İşaretleri' sergisi

Kültür Sanat

Begüm Güçük’ten ‘Babamın İşaretleri’ sergisi

Ressam Begüm Gücük’ün eserlerinin sergilendiği “Babamın İşaretleri” isimli resim sergisi açıldı.

Aynı zamanda Doğuş Üniversitesi’nde akademisyen olan ressam Gücük, 2016 yılında hayatını kaybeden babası Büyükelçi Mehmet Tuğrul Gücük anısına çizdiği resimleri, “Babamın İşaretleri” ismiyle Doğuş Üniversitesi Fuaye Alanı’nda sergiledi.

Serginin açılışında konuşan Gücük, “Bu sergide karışık teknikler kullandım. Minimal çalışmam olan bu resimleri ipek baskı olarak çıkarttım. Babamın vefatından bu yana yaşadıklarımı, hissettiklerimi resme dönüştürdüm. Onu bir kelebek olarak sembolize ettim çünkü ömrün kısa olduğunu yakinen gördüm.” dedi.

Bu serginin 3’üncü kişisel sergisi olduğunu ifade eden Gücük, resimlerinde bir kronoloji olarak ölümün yaşanmasından dostlarının desteğine kadar yaşadığı farklı duyguları sıraladığını belirtti.

“Babamın İşaretleri” isimli resim sergisi bir hafta boyunca sanatseverler tarafından Doğuş Üniversitesi Fuaye Alanı’nda görülebilecek.

(NTV)


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı