Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Avusturyalı müzisyen, Antalya’da kadınlar orkestrası kurdu

Kültür Sanat

Avusturyalı müzisyen, Antalya’da kadınlar orkestrası kurdu

Uzun süredir Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Antalya’da yaşayan Avustralya’lı müzisyen Barbara Reinprecht- Schellenberg, Kadınlar Orkestrası kurdu.

Avusturyalı müzisyen, Antalya'da kadınlar orkestrası kurdu

Avusturyalı müzisyen Barbara Reinprecht- Schellenberg’in kurduğu orkestra, Antalya’nın ilk ve tek kadınlar orkestrası olma özelliği taşıyor.

Antalya’da bulunan bir otelin lobisinde piyano’da performans sergileyen Reinprecht’in kurduğu orkestra, Türk-Alman ve Ukraynalı olmak üzere 8 kişiden oluşuyor.

Kırmızı-beyaz renklerinde kıyafetleri ile dikkat çeken müzisyenler, enstrüman olarak Keman, viyola, yan flüt ve piyano çalıyorlar.

Sahne kostümlerinde Türkiye ve Avusturya bayraklarının renkleri olan kırmızı ve beyaz renkleri tercih ettiklerini söyleyen Reinprecht- Schellenberg, “Avusturya’da birçok isimde ve tarzda kadın orkestraları vardır.” dedi.

Bu durumun Türkiye’de yaygın olmadığını belirten müzisyen, bu kalkıştıkları işin Antalya’da bir ilk olduğunu, söyledi. 150’nin üzerinde besteyi icra edebildiklerini söyleyen Reinprecht- Schellenberg, orkestramız ile birlikte farklı müzisyenlerinde sahneye çıkabileceğini söyledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı