Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Altın Lale Ulusal Yarışma’sının jüri başkanı Taylan kardeşler oldu

Altın Lale Ulusal Yarışma'sının jüri başkanı Taylan kardeşler oldu

Kültür Sanat

Altın Lale Ulusal Yarışma’sının jüri başkanı Taylan kardeşler oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan, 36. İstanbul Film Festivali’nde, Altın Lale Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek olan Ulusal Yarışma jürileri belli oldu.

Jüri başkanlığını Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yapacağı Altın Lale Ulusal Yarışması, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nı da kapsayan Türkiye Sineması Tema Sponsorluğunu ise Türk Tuborg A.Ş. yapıyor.

36. İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışma jüri başkanlığını üstlenen Taylan kardeşler, ilk uzun metrajlı sinema filmlerini 2003’de Okul adlı film ile çekmişti.

Psikolojik gerilimden kara komedi ve kostümlü dram gibi geniş bir yelpazede sinema ve TV alanlarında çeşitli yapımlara imza atan ve pek çok ödül sahibi olan Yağmur Taylan ve Durul Taylan’a jüride 4 kişi daha eşlik edecek.

Taylan kardeşlerin jüri başkanlığında gerçekleşecek olan Altın Lale Ulusal Yarışma jürisinde, oyuncu Nejat İşler, roman, öykü, tiyatro yazarı Sema Kaygusuz, görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve kurgucu Çiçek Kahraman yer alacak.


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı