Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Aleyna Tilki’nin Sen Olsan Bari şarkısında melodi de dahil her şey taklit mi?

Kültür Sanat

Aleyna Tilki’nin Sen Olsan Bari şarkısında melodi de dahil her şey taklit mi?

Aleyna Tilki’nin yeni şarkısı Sen Olsan Bari ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Sahte tıklama, klibin çalıntı olması gibi iddialar daha tazeliğini korurken, yeni iddialar ortaya atıldı.

Aleyna Tilki'nin Sen Olsan Bari şarkısında melodi de dahil her şey taklit mi?

Genç şarkıcı yeni şarkısını DMC etiketi ile piyasaya sürdüğünden beri, şarkı’nın klibinin Dünya’ca ünlü şarkıcı Britney Spears’ın, Crazy ve Work B.tch klipleri ile benzerlikleri tartışma konusu yaratmıştı.

Yeni iddia ise şarkının dahi kopya olabileceği yönünde. Ed Sheeran’ın ‘Shape of You’ adlı şarkısı ile benzerliği ise tesadüfün ötesinde görünüyor.

Bu iddiayı ortaya atan ise başarılı bir youtuber olan Onur Güler. Bu iddiasını ise ayrıntılı bir video ile de destekliyor. Karşılaştırmayı takip etmek isterseniz buradan izleyebilirsiniz.

Söz ve müziği Ersay Güner’e, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu’na ait olan şarkı için, bu isimlerin Shape of You’nun sample’ı için telif ödeyip ödemedikleri ise Sabah’da Mevlüt Tezel tarafından sorgulanıyor. Ödedilerse bu açıklanmalı görüşünde. Öyle ki şarkının nakarat kısımlarında ki melodisinden tutunda, şarkının bitişi ile oldukça benzer.

Haber’in iyisi kötüsü olmaz mantığı ile yola çıkacak olursak, bugüne kadar karıştığı her polemik veya olay Aleyna Tilki’ye yaradı. Muhtemelen bu iddialarda yine kendisine yarayacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı