Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

3. Üsküdar Kitap Fuarı konuklarını bekliyor

3. Üsküdar Kitap Fuarı konuklarını bekliyor

Kültür Sanat

3. Üsküdar Kitap Fuarı konuklarını bekliyor

Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü açılan Üsküdar Kitap Fuarı, ‘İyi ki Kitaplar Var’ sloganı ile Bağlarbaşı Kültür Merkezinde ziyaretçilerini bekliyor.

<

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülüne layık görülen Rasim Özdenören’in onur konuğu olduğu açılış, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Üsküdar Belediyesinin başkanı Hilmi Türkmen tarafından gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Nabi Avcı, sözüne belediye başkanına teşekkür ederek başlarken “Türkiye’nin 15 yıldır yerel yönetimlerin kültür ve sanat alanındaki faaliyetleriyle ‘sessiz bir devrim’ yaşadığını belirtti.

Üsküdar Belediyesinin kültür sanat etkinliklerinde oldukça aktif olduğunu, hatta takip etmekte güçlük çektiklerini belirten Avcı, diğer yerel yönetimlere de bu etkinliğin örnek olmasını temenni etti.

Onur konuğu olan Rasim Özdenören ile ilgili olarak da, “Hukuklarının çok eskiye dayandığını, kendisinin Kültür Bakanlığında memuriyete müşavir Rasim Özdenören’in yanında Fethi Gemuhluoğlu’nun tavsiyesiyle başladığını” belirtti.

100 yayınevinin katılımda bulunduğu fuar 19 Şubat 2017 Pazar gününe kadar kitapseverlerin ziyaretine açık olacak. Bu süre boyunca da pek çok yazar ile söyleşi ve imza günü de fuar çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı