Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

10. Palto Film günleri devam ediyor!

10. palto film günleri seren yüce söyleşi

Kültür Sanat

10. Palto Film günleri devam ediyor!

19 Aralıkta başlayan Anadolu Üniversitesi 10. Palto günlerinin 2. gününde filmin yönetmeni Seren Yüce ile söyleşi gerçekleştirildi.

<

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesince düzenlenen 10. Palto Film Günleri kapsamında izleyicilerle buluşan “Rüzgarda Salınan Nilüfer” filmi’nin gösteriminin ardından, filmin yönetmeni Seren Yüce katılımcılarla bir araya geldi ve hoş bir söyleşi gerçekleşti.

Gerçekleşen bu söyleşide, filmin gelişen dünyayı tarif etme maksadı ile yapıldığını söyleyen filmin yönetmeni Seren Yüce, orta sınıf olarak adlandırılan bir kesiminin kendince açıklarını bulmak ve anlatmak gibi bir derdinin olduğunu aktardı. Filmin karakterlerinin oluşma süreçlerini ve birbirleri arasındaki farkları irdeleyen Yüce, insanın kendisiyle olan ilişkisinin bir yaşam boyu sürdüğünü ve benlikte yaşanan bu ilişki biçiminin herkes tarafından farklılık gösterdiğini belirtti. Filmin gelişme süreci, yapım aşamaları ve izleyici grupları tarafından gelen geri dönüşler hakkında da bilgi veren Yüce, filmin anlatılan karakterlere benzer dünyalar içerisinde yaşayan kişilerce de seyredildiğini dile getirdi.

Rüzgarda Salınan Nilüfer Filmi günümüz sosyal hayatının dayatmalarını ve burjuva bir yaşantı eksenini gözler önüne seriyor. Evli ve İstanbul’un zengin bir semtinde yaşamakta olan bir çiftin hayatını aktaran film, her gün kendisine farklı uğraşlar üreten Handan ve yıllar geçtikçe heveslerinin boş birer eğlence kaynağı olduğunu fark eden bir eş arasında geçen öyküyü anlatıyor. Handan’ın gün geçtikçe artan ve kıskançlık düzeyine kadar varan hevesleri artık kendisinin ve ailesinin çevresi ile olan ilişkilerinin bozulmasına yol açıyor.

Söyleşi, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

anadolu üniversitesi 10. palto film günleri

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı