Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

1. Atilla İlhan Edebiyat Ödüllerinin sahipleri belli oldu

1. Atilla İlhan Edebiyat Ödüllerinin sahipleri belli oldu

Kültür Sanat

1. Atilla İlhan Edebiyat Ödüllerinin sahipleri belli oldu

2008 yılında İlhan ailesi tarafından kurulan Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı tarafından, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın da desteği ile 1. Atilla İlhan Edebiyat Ödülleri gerçekleştirildi.

Roman ve Şiir Ödüllerinin sahiplerini bulduğu ödül töreninde Kerem Alışık bir konuşma yaparken, değerlendirme seçici kurul onursal başkanı da dahil olmak üzere 2 grup altında 10 kişi tarafından yapıldı.

Roman dalında ödül sahibi olan eser, Ali Gür’ün Tavanarası adlı eseri olurken, Vakıf Özel Teşvik Ödülü de Bir Sabah Uyandığımda Yoktum adlı romanı ile Işıl Kocaoğlan, roman kategorisinde ödül alan isimler oldu.

Gelecek Günlerin Şarabı isimli kitap ile Tuğrul Tanyol’da Atilla İlhan Şiir Ödülünü kazanırken, bu dalda da Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nü Gamdan Kale isimli şiir kitabı ile Onur Şahin aldı.

2 kategori altında toplanan seçili kurul üyeleri de şu isimlerden oluştu:

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri Seçici Kurul Onursal Başkanı: Doğan Hızlan

Roman Ödülü Seçici Kurulu: Mehmet Eroğlu (Kurul Başkanı), Asuman Kafaoğlu Büke, İnci Enginün, Ülkü Karaosmanoğlu, Ali Cem İlhan

Şiir Ödülü Seçici Kurulu: Metin Celal (Kurul Başkanı), Hüseyin Yurttaş, Haydar Ergülen, Kerem Alışık


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı